У Дарницькому районі з’являться контейнери для небезпечних відходів

У січні поточного року в столиці почали з’являтись перші контейнери для небезпечних відходів. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, місто закупило 140 таких контейнерів. Їх планують встановити протягом трьох місяців.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Дарниця.org.

Так, безпосередньо у Дарницькому районі незабаром повинні встановити дані ємності по вул. Російська,1 та Тростянецька, 58а.

Досить дивне розташування. Напевне, більш доцільніше було б встановити такі контейнери у більш людних місцях – наприклад біля станцій метро…
Нагадаємо: в столиці розробили Концепцію поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ), які утворюються в місті. Місто планує перейти від небезпечного методу захоронення до сортування, у тому числі на побутовому рівні, та переробки сміття.
Це допоможе покращити екологічну ситуацію в столиці на її околицях, оскільки мова йде про впровадження нових європейських практик поводження з відходами.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, запропонована схема поводження з побутовими відходами у Києві передбачає створення нових Центрів поводження з відходами, де буде передбачене сортування побутових відходів із максимальним відбором ресурсоцінних компонентів – скла, пластику, металу, паперу, так званого умовного палива.

«У Києва є чітке бачення того як повинна розвиватися сфера поводження з відходами. Ми розпочали протиаварійні заходи на полігоні № 5, розробляємо проект його подальшої рекультивації, паралельно вивчили найбільш реальні для нас технології переробки сміття і вже намітили можливі локації майбутнього будівництва. Також міська влада вважає необхідним створити прозору систему адміністрування сфери поводження з ТПВ, яка передбачала б повний контроль зі сторони територіальної громади міста Києва за обсягами утворення та рухом відходів. Це унеможливить порушення та намагання вивезення сміття на стихійні звалища», – зазначив Петро Пантелеєв.
Ініціативи міста підтримали й в експертному середовищі.

Так, Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» зазначив: «У світі давно застосовують економічні інструменти, такі як стимулювання чистих закупок або встановлення обов’язкової оплати споживачами за певний предмет чи елемент пакування, який би в іншому випадку видавався безкоштовно. Насправді в місті йде сортування сміття, але воно має тіньовий і стихійний характер: безхатченки копирсаються в сміттєвих баках і виймають усе, що можна здати як вторсировину – папір, пластик, скло, метал. За такого підходу нічого буде сортувати на нових сортувальних станціях. Отже впровадження нової системи в Києві потребує вжиття певних заходів – встановлення закритих антивандальних контейнерів і, ймовірно, закриття пунктів прийому такої вторсировини, а можливо – їх перепрофілювання у міні-сортувальні пункти», – зазначив він.
Як підкреслюють експерти, принципово нова система поводження з ТПВ, запропонована Києвом, є розумною імплементацією найкращого європейського досвіду та побудована з урахуванням принципів Директиви ЄС «Про відходи та скасування деяких директив».