У Фастові ремонтуються очисні споруди міста

Минулого 2017 року на каналізаційно-очисних спорудах міста розпочався ремонт. Тоді було встановлено два нових приводи мулососів, що вже працюють на так званому «резиновому» ході, проведено комплекс робіт на аеротенках та збражниках, відремонтовано повітродувку тощо.
Як повідомив на понеділковій апаратній нараді в.о.начальника комунального підприємства «Фастівводоканал» Вадим Пархоменко, цього року роботи в даному напрямку не зупинялися. Зрозуміло, що повністю відремонтувати очисні споруди міста нема можливості – на це потрібно чимало коштів. Натомість там постійно тривають ремонтні роботи, реконструкція ж відбуватиметься поблоково.
Найближчим часом на міських КОС будуть встановлені проціджувачі стічної води. Завдяки яким домішки розміром від 0,25 до 0,3 мм будуть відкидатися ще на «вході».
Комплекс робіт буде проведено і на відстійниках. На первинних, так званих буферних анаеробних відстійниках, будуть відбиватися ті шкідливі речовини, які поступають від підприємств міста. На вторинних відстійниках планується замінити гідравлічний рух рідини в аеротенках. Для цього буде застосовуватися анаеробно-аеробна система очищення, яка відфільтрує стоки ще на 50-60%. І вже на «виході» із вторинних відстійників стоки будуть очищені на 85-90%. Як зазначив Вадим Олександрович, заміна системи очищення стоків дасть змогу в подальшому відключити фільтрувальну станцію, що дасть змогу суттєво економити бюджетні кошти.
Міський голова Михайло Нетяжук долучився до обговорення даного питання та повідомив, що минулого тижня до Фастова із робочим візитом завітала група фахівців, які ознайомилися з каналізаційно-очисними спорудами міста та оглянули каналізаційно-насосні станції.
Найближчим часом спеціалістами буде сформовано пропозиції щодо автоматизації двох КНС та детально розглянуто процедуру реконструкції системи водовідведення з налагодженням очистки стічних вод до нормативних показників. В планах міста – залучення кредитних та грантових коштів на реконструкцію каналізаційно-очисних споруд.