У КМДА працюють над програмою боротьби зі смертністю дітей на дорогах

Київська міська державна адміністрація має намір створити програму боротьби зі смертністю дітей на дорогах. Про це повідомив заступник голови КМДА Олексій Резніков. Відповідне доручення щодо підготовки програми було надане Київським міським головою Віталієм Кличком.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

Окрім того, на завершальному етапі створення Координаційної ради з питань підвищення рівня безпеки руху на вулицях і дорогах м. Києва.

«Проект розпорядження щодо створення Координаційної ради вже написаний, ми запускаємо його в процедуру візування і узгодження. Програму ми також вже пишемо. Сподіваюся, завершимо її за місяць», – розповів Олексій Резніков.

До складу Координаційної ради увійдуть депутати Київради, керівники профільних структурних підрозділів КМДА та представники Національної поліції. Вони будуть працювати за такими напрямами:

  • робота з ділянками підвищеної небезпеки. Необхідно створити офіційний список вулиць, перехресть Києва, де відбувається найбільше ДТП, і проаналізувати причини та запропонувати низку контрзаходів. Від облаштування «лежачих поліцейських» до зміни транспортної розв’язки;
  • безпека дитячих садків і шкіл. Передбачається створення паспортів безпеки руху поблизу навчальних закладів. У паспорт може увійти зниження швидкості транспорту до 30 км/год.

Олексій Резніков певен, що для контролю за дотриманням другого пункту необхідно встановлювати камери з фіксацією швидкості руху та ідентифікацією номерного знаку автомобіля.

«Я вважаю, що добре буде встановити електронні табло, які будуть показувати, з якою швидкістю рухається автомобіль, і трьома кольорами – зеленим, жовтим і червоним. Це буде бачити сам водій та інші люди на вулиці», – розповів заступник голови КМДА.

Також передбачається системна кампанія за безпеку на дорогах і навчання ПДР у школах і дитячих садочках, спільно з Національною поліцією України.

Додатково КМДА проводить консультації з галузевими департаментами Голландії, Великобританії та Канади – країн, які успішно реалізують програму нульової смертності на дорогах.

«Засідання координаційної ради будуть відкритими, і ми закликаємо до дискусії, її критики та надання пропозицій  з боку експертного співтовариства, активних містян. Ми відкриті до пропозицій, готові їх прийняти будь-якими каналами комунікації», – сказав Олексій Резніков.

Він також додав, що цифри щодо загибелі чи травмування дітей і молоді на дорогах вражають: за дев’ять місяців 2017 року на українських дорогах у ДТП загинуло 2,5 тисячі дітей. ДТП є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді у віці від 15 до 24 років і другою – серед дітей у віці від 5 до 14 років.