У КМДА розпочато Цикл стратегічних сесій щодо створення безпечного середовища у закладах освіти столиці

На першій стратегічній сесії щодо попередження небезпечних залежностей у підлітковому середовищі представники Департаменту освіти та науки, молоді та спорту разом із Національною поліцією та головою комісії МОН України з психології та педагогіки Сергієм Болтівцем обговорили алгоритми діяльності всіх служб із профілактики негативних явищ серед підлітків. Заходи проводяться за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт КМДА.

«Школа, насамперед, має бути простором безпеки для дітей та відповідальності – для дорослих. Тому ми розпочинаємо цикл зустрічей із фахівцями, лідерами громадської думки, науковцями, освітянами, батьками та міською владою, представниками правоохоронних органів та іншими стейкхолдерами у форматі стратегічних сесій. Тільки спільними зусиллями ми досягнемо синергетичного ефекту!», – зазначила перший заступник директора Департаменту Вікторія Челомбітько.

За словами начальника Управління з питань взаємодії з правоохоронними органами по забезпеченню правопорядку та муніципальної безпеки КМДА Олега Куявського, наразі найбільше негативних явищ очікують на школярів у мережі інтернет, де завдяки чат-ботам, мессенджерам тощо наркодилери швидко поширюють інформацію про товар. Також ускладнюють їх виявлення нові технології розрахунку, завдяки яким передача товару і розрахунок відбуваються безконтактно. Проте начальник Управління наголосив, що правоохоронні органи активно працюють над цією темою: за рік у Києві виявлено 206 фактів збуту. Також Олег Куявський зазначив, що повідомлення ЗМІ про продаж у столиці так званого наркотику «суничка», «полуничка» не відповідає дійсності. Правоохоронні органи у всій Україні також не підтвердили обіг цього наркотику.

Зі свого боку голова комісії МОН України Сергій Болтівець разом із іншими науковцями у сфері освіти та медицини підкреслив важливість моніторингу психологічного стану дітей у школах. Він додав, що просте проведення тренінгів і тестів не можуть вирішити проблему. Тільки індивідуальний прийом і розмова з дитиною можуть виявити ті складні душевні «розломи», що призводять до небезпечних залежностей у підлітковому віці.

При цьому правоохоронці Києва зазначили, що цьогоріч фактів поширення, збуту та вживання наркотиків на території навчальних закладів столиці не було зафіксовано. Однак місто має посилити інформаційну кампанію в школах, щоб це негативне явище не відбувалося і за її межами.

Головний меседж стратегічних сесій: «Заклад освіти – простір безпеки для дітей та відповідальності для дорослих!».