У КНТЕУ відбувся круглий стіл «Україна – це територія гідності та свободи»

За ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених у Київському національному торговельно-економічному університеті відбувся круглий стіл «Україна – це територія гідності та свободи», присвячений відзначенню пам’яті подій Помаранчевої революції.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт КНТЕУ.

Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася начальник науково-дослідної частини Т.І. Лосіцька, яка зазначила, що «Помаранчева» революція продемонструвала наявність в Україні сформованого, патріотично настроєного громадянського суспільства. Сотні тисяч людей різного віку, професій, регіонів, викликавши симпатії і подив всього світу, стояли в надзвичайно складних погодних і побутових умовах, твердо й непохитно, не допускаючи ніяких ексцесів, правопорушень, екстриму на Майдані Незалежності аж до перемоги, впродовж майже місяця.

Голова Наукового товариства КНТЕУ Ю. Баранюк зазначив, що подолання політичної кризи в Україні кінця 2004 року стало можливим завдяки українському народові, мільйонам людей, які впродовж кількох тижнів мужньо і водночас мудро і толерантно відстоювали свою свободу на майданах міст і сіл.

О. Бурилкіна, студентка факультету обліку, аудиту та інформаційних систем, розкрила передумови виникнення «Помаранчевої» революції та зазначила, що українській історії доби Незалежності Майдан розпочав новий виток, який можна охарактеризувати як докорінну демократизацію всіх сфер життя, хоча це й не означає, що країна повністю змінилася за кільканадцять днів. Майдан став утіленням прагнень українського народу реформувати не лише складну політичну ситуацію в країні, а й започаткувати процес докорінної зміни суспільства. Громадянське суспільство заявило про себе і висунуло вимогу позбутися пережитків квазідемократичного, посттоталітарного минулого. Майдан дарував надію громадянам України на свободу і справедливість, дав поштовх до морального очищення як владі, так і країні загалом. Майдан також став початком реальної, а не бутафорної, євроінтеграції, наближення країни до європейських політико-правових норм і стандартів життя. Після «Помаранчевої» революції мав чи міг би прийти великий політичний компроміс. Але такий компроміс сам по собі вимагає ще одної революції – не політичної, а інтелектуальної. Іншими словами: зміни способу мислення, чим є Україна і яке її місце в сучасному та дуже мінливому світі. А це вже завдання не так політичної, як інтелектуальної еліти. Власне кажучи, нас із вами.

У роботі круглого столу брали участь студенти та аспіранти.