У Києві формується попит на нові проекти офісної нерухомості

У столиці формується попит на нові проекти офісної нерухомості. Про це заявив генеральний директор КП «Київське інвестиційне агентство» Олег Містюк під час Міжнародного форуму EE Real Estate Forum 2017.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

«Якщо півтора-два роки тому бізнес-центри стояли напівпорожніми, то тепер ми бачимо, що вони практично заповненні. Орендні ставки лишаються низькими, але сам факт того, що в Києві може виявитися дефіцит офісної нерухомості підтверджує те, що економіка відновлюється, а бізнес розширюється. Формується додатковий попит на нові проекти, і це сигнал для девелоперів», – зазначив Олег Містюк.

За його словами, у середньому в місті частка вакантних офісів зменшилась, а обсяг угод на ринку з початку року збільшився на 30%, якщо порівнювати з 2014-2015 роками. Обсяг чистого поглинання офісів у 3-му кварталі склав 48 тис. кв. м, що майже вдвічі вище показника аналогічного періоду 2016 року.

Також Олег Містюк зазначив, що сектор офісної нерухомості, рекреація, охорона здоров᾽я та освіта в Києві стануть ключовими секторами припливу інвестицій у 2018 році – як з боку локальних, так і іноземних інвесторів.

«Якщо у 2016 році інтерес до українських активів проявляли інвестори, які зацікавлені у високій спекулятивній прибутковості, то цього року з’являються секторальні, інституціональні інвестори, які мають наміри розширити бізнес в Україні», – резюмував Олег Містюк.