У Києві ліквідовано конвертаційний центр

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві ліквідували у столиці четвертий з початку року конвертаційний центр, через який було проконвертовано більше 282 млн. грн.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ДФС.

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч.5 ст.27 та ч.3 ст.212 КК України, було встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з формування незаконних витрат та переведення безготівкових коштів у готівку.

Для ведення незаконної діяльності фігуранти використовували підконтрольні фіктивні підприємства, які займаються продажем цінних паперів. На їх рахунки компанії – замовники послуг перераховували грошові кошти в якості оплати за цінні папери (векселі, акції, інвестиційні сертифікати), які у подальшому конвертувались у готівку та разом із підробленими первинними документами передавалась клієнтам за винятком 3,5-4% (операції без ПДВ), що слугували винагородою за надання незаконних послуг.

Встановлено, що протягом 2017 року фігурантами було проконвертовано більше 282 млн. гривень.

За результатами 9 обшуків, проведених в офісних приміщеннях, квартирах фігурантів та приміщеннях, які використовувались учасниками конвертцентру, вилучено 29 печаток фіктивних СГД, чорнові записи, бухгалтерські та первинні документи, які підтверджують їх злочинну діяльність, електронні носії інформації, мобільні телефони та комп’ютерну техніку.

Окрім того, з метою забезпечення відшкодування завданих державі збитків на розрахункові рахунки 10-ти транзитно – конвертаційних підприємств накладено арешт.

Тривають слідчі дії.