У Києві проведуть нормативну грошову оцінку земель

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про проведення нормативної грошової оцінки земель Києва.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Київську міську раду.

Необхідність переоцінки землі у Київраді пояснюють коефіцієнтом інфляції, який за останніх два роки зріс фактично удвічі.

Проведення нормативної грошової оцінки столичних земель врегулює фінансове навантаження на суб’єктів земельних відносин. Адже це прямо впливає на визначення розміру земельного податку, розрахунку орендної плати за земельні ділянки, справляння державного мита при укладенні цивільно-правових угод, визначення розміру втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, тощо. Крім того, оцінка землі є обов’язковою складовою всіх інвестиційних процесів.

Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) повинен буде провести закупівлю товарів і послуг для проведення нормативної грошової оцінки земель. А департамент фінансів має забезпечити фінансування даної процедури зі столичної скарбниці. За попередніми розрахунками, для переоціонки земель необхідно 3,4 млн грн.

Рішення підтримали 82 депутати.