У Києві прибрано 116 стихійних звалищ сміття

У вересні інспектори КП «Київблагоустрій» примусили балансоутримувачів територій прибрати 116 стихійних звалищ побутового та будівельного сміття.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ зпосиланням на Київблагоустрій.

За даними, що містять статистику управління КП «Київблагоустрій» з обстеження стану благоустрою столичних територій, найбільшими з прибраних звалищ виявились скупчення сміття на вулиці Солом’янська, 33, на вулиці Маршала Малиновського 27/23, на Голосіївському проспекті, 11, на вулиці Хоткевича, 4-а, на вулиці Бальзака, 64, на вулиці Кирилівській, 109-а, на вулиці Світлицького, 30/20-а, на вулиці Перова, 4, на вулиці Попудренка, 52 та інші.

За словами виконувача обов’язків директора КП «Київблагоустрій» Андрія Андрєєва, процес створення та прибирання звалищ є нескінченим та таким, що потребує постійного контролю з боку інспекторів у сфері благоустрою.

– Сміття накопичується щодня. Часто-густо виходить так, що спеціально відведені для збору сміття місця переповнені. Балансоутримувачі закріплених ділянок зобов’язані оперативно організовувати вивіз сміття. На жаль, це робиться далеко не всюди. І тому наші інспектори покликані постійно моніторити ситуацію, виявляти захаращені куточки та примушувати балансоутримувачів вивозити сміття. Скажімо, у вересні балансоутримувачам вручено близько 350 відповідних приписів із вимогою щодо негайного прибирання тієї або іншої ділянки. Так, не всі балансоутримувачі реагують оперативно, але в цілому процес є результативним. Захаращені місця потроху прибираються. Районні відділи благоустрою, ЖЕДи, районні керуючі компанії з обслуговування житлового фонду, районні управління зелених насаджень та шляхоексплуатаційні управління, ОСББ та приватні власники ділянок чудово знають, що інспектори «Київблагоустрою» чатують та вимагатимуть порядку, – зазначив керівник КП «Київблагоустрій».

При цьому він нагадав, що функція КП є контрольною, що має на меті виявлення та примушення балансоутримувачів підзвітних територій до своєчасного вивезення сміття.

– Але є і виключення, коли ми – комунальне підприємство – власноруч допомагаємо, наприклад, дитячим установам або школам, яким бракує власних потужностей, щоб вивезти великі обсяги сміття. Тоді ми приганяємо свою техніку, і вже наші робочі завантажують сміття на вантажівку, яка потім їде за місто на сміттєвий полігон, – додав Андрій Андрєєв.

Наразі на вулицях Києва працює 34 інспектора КП «Київблагоустрій». Вони слідкують за дотриманням столичних Правил благоустрою, зокрема, перевіряють якість прибирання комунальниками закріплених територій по всіх десяти районах столиці, відстежують нововстановлені незаконні тимчасові споруди, виявляють та документують факти порушення благоустрою, а також вимагають від відповідальних осіб усунення зауважень у сфері благоустрою.