У Києві розпочали роботу над проектом рекультивації полігону № 5

Міська влада розпочала роботу над розробкою проекту «Рекультивація полігону твердих побутових відходів № 5 у с. Підгірці Обухівського району Київської області (I черга)». Вже проведений відповідний тендер на виконання проектно-кошторисної документації. Переможцем стало державне підприємство «Науково-дослідний інститут будівельного виробництва». Рекультивація передбачає поступове закриття сміттєвого полігону та низку заходів для «оздоровлення» території. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

Він зазначив, що в Україні процес рекультивації такого масштабного об’єкта здійснюється вперше. Саме тому перед містом зараз стоїть непросте завдання ретельної підготовки проекту, залучивши до цієї роботи науковців, експертів галузі, міжнародних фахівців. Планується проведення низки досліджень, зокрема, геодезичних і геологічних.

«Ми продовжуємо протиаварійні роботи на полігоні: зараз там працює близько десятка одиниць техніки, здійснюється формування пологих схилів, укриття карт полігону суглинком. Окрім того, ми вже закупили обладнання для збільшення у 1,5 раза обсягів переробки фільтрату – токсичної рідини, що утворюється внаслідок потрапляння опадів на сміттєзвалище. Надалі ми плануємо збільшити обсяг переробки фільтрату до 600 кубометрів на добу, щоб поступово зменшувати його кількість паралельно вивчаючи технології переробки концентрату», – сказав Петро Пантелеєв.

Він нагадав, що влада Києва прийняла рішення про закриття полігону № 5, враховуючи його незадовільний технічний стан та курс на поступове зниження відходів, що захоронюються.