У Києві відбудеться прем’єрний показ документального фільму “Кіндрат”

28 лютого о 20.00 у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19, м. Київ) відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Кіндрат». Автор ідеї та автор сценарію фільму – поет, письменник, учасник АТО, побратим героя стрічки Борис Гуменюк, режисер – Юрій Пупирін.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Міністерство культури України.

Стрічка розповідає про героя Революції Гідності Василя Кіндрацького, позивний «Кіндрат», який загинув, захищаючи незалежність України. У мирному житті Василь Кіндрацький мав мирну професію журналіста: працював у 90-ті роки кореспондентом газети «Роздольський будівельник», потім був редактором газети «Вісник Розділля». З 2005 по 2010 роки очолював Миколаївську районну державну адміністрацію у Львівській області. Брав активну участь у суспільно-політичному житті області і країни. Був зразковим батьком – виховував двох маленьких дітей.

Учасник Революції Гідності, після Майдану Василь Кіндрацький пішов добровольцем захищати Україну від російської агресії. У листопаді 2014 року він вступив до лав добровольчого батальйону ОУН. Воював у селищі Піски, з травня 2015 року – у селі Водяне Ясинуватськогорайону Донецької області. 25 травня 2015 року боєць героїчно встановив державний прапор та прапор ОУН на вежі шахти у селі Водяне, з якої було видно Донецьк і яка постійно обстрілюваласьпротивником. А вже через два дні Василь Кіндрацький загинув під час обстрілу російськими бойовиками позиції «Шахта» поблизу Водяного.

У Києві, Миколаєві, Львові домовину з тілом героя несли на руках. Тисячі людей, схиляючи голови, ставали на коліна, прощаючись з «Кіндратом». Відтоді 2-га десантно-штурмова рота ОУН 5-ї батальйонної тактичної розвідувальної групи 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України носить ім’я Василя Кіндрацького.

Бійця поховали на полі Почесних поховань №67 Личаківського кладовища міста Львова. Воїн посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та орденом «Народний Герой України».

Зйомки стрічки про Василя Кіндрацького розпочалися восени 2016-го та проходили в Пісках, Бутівці, Водяному Донецької області, а також на батьківщині «Кіндрата» –  Івано-Франківщині, у Миколаєві Львівської області. Загалом відзняті близько  сто годин відео про Героя .