У Києві відбулась меморіальна церемонія “Шість мільйонів сердець”

У Києві в малому залі Національного палацу «Україна» відбулась меморіальна церемонія “Шість мільйонів сердець” – вшанування  тих, хто вижив випробувавши на собі всі жахи війни,  розмова про дбайливе ставлення до пам’ятних сторінок історії аби в майбутньому не відбулось повторень трагедії масового знищення людей.

Повідомляє КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Міністерство культури України.

У церемонії взяли участь державні та політичні діячі України, глави дипломатичних місій Ізраїлю, Франції, Литви, Норвегії  та інших, колишні в’язні гетто та концтаборів, а також  Праведники народів світу.

«Ця трагедія назавжди увійшла у людську свідомість як сторінка історії під назвою: лихоліття нацистського терору. Пам’ятаючи жахливі злодіяння гітлеризму, ми з великою відповідальністю ставимось до збереження міжнаціонального миру та існуючих в Україні принципів толерантних взаємин між представниками різних національностей та віросповідань», – сказав Міністр культури України Євген Нищук.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла Ізраїлю в Україні Еліава Бєлоцерковські, Голокост став серйозним викликом основам цивілізації, його  безпрецедентний характер завжди матиме загальнолюдське значення.

«Світ не може і не повинен забувати про мільйони, які загинули від рук нацистів. І ми маємо говорити про цю тему, робити її актуальнішою. Протистояння поверненню нацизму, порушенню прав людини, будь-яким формам дискримінації є першочерговим завданням не тільки для Ізраїлю та України, а й для усього світу», – говорить Еліав Бєлоцерковські.

Учасниками  заходу в пам’ять про шість мільйонів жертв Голокосту були запалені  символічні шість свічок.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН  у 2005 році. Відзначається щорічно — 27 січня, саме цього дня 1945 року були визволені  в’язні найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

На державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у 2012 році. У цей день у містах і селах України відбуваються мітинги пам’яті, відкриваються тематичні  виставки в музеях і бібліотеках, проводяться круглі столи та вечори пам’яті в школах.