У Києві вiдбулися «Рiздвянi старти»

9-10 сiчня у Києвi в манежi КМШВСМ вiдбулися традицiйнi змагання з легкої атлетики «Рiздвянi старти». Вони ознаменувалися низкою високих результатiв, найвидатнiший з яких – новий молодiжний рекорд України у примiщеннi зi стрибкiв у висоту.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на сайт ЛЕГКОЇ АТЛЕТИКИ МІСТА КИЄВА.

Його автором стала трiумфаторка минулого сезону киянка Юлiя Левченко. Основнi суперницi срiбної призерки чемпiонату свiту-2017 – киянка Iрина Геращенко та Юлiя Чумаченко з Миколаєва – залишили Левченко у секторi на одинцi з планкою вже пiсля позначки 1.92. Геращенко стала на цих змаганнях другою (1.89), а Чумаченко – третьою (1.86). А от Юлiя Левченко продовжила штурмувати висоти, i з третьої спроби їй пiдкорилися 1.97. Це на один сантиметр краще за попереднiй молодiжний рекорд України для примiщень, який ще 24 роки тому встановила Iрина Михальченко.

Ця знаменна подiя вiдбулася у другий день змагань. А на передоднi, пiд час церемонiї вiдкриття «Рiздвяних стартiв», Левченко також опинилася у центрi уваги. Вона отримала нагороду за перемогу у номiнацiї «Свiтове визнання» премiї «Спортивне сузiр’я-2017». Також пiд час цих урочистостей було вiдзначено ще трьох легкоатлетичних фахiвцiв. За поданням ФЛАУ за вагомий особистий внесок у розвиток легкої атлетики i розбудову фiзичної культури та спорту в України президент ФЛА м. Києва Вiктор Грiнюк отримав Почесну грамоту Кабiнету Мiнiстрiв України, а директор КМШВСМ Євген Резанов та директор КСДЮШОР №16 Галина Кравцова – Подяки Мiнмолодьспорту.

Разом з Юлiєю Левченко пiдтвердила свiй норматив на чемпiонат свiту-2018 у примiщеннi, зароблений ще минулого року, бар’єристка Анна Плотiцина. Представниця Київщини у забiгу подолала 60 м з/б за 8,14, а фiнал виграла з результатом 8,08!

Гарними результатами порадувала у цi днi ще низка атлетiв. Владислав Малихiн з Київської областi впевнено здобув перемогу у стрибках з жердиною – 5.60. У стрибках у довжину Сергiй Крук з Тернопiльської областi у гострiй боротьбi обiйшов луганчанина Тараса Неледву та Владислава Мазура з Житомирщини (7.56 – 7.50 – 7.46). У жiнок у цiй дисциплiнi трiумфували атлетки, для яких стрибки у довжину не є основним видом. Першою стала уславлена майстриня потрiйного стрибка Ольга Саладуха з Донецької областi (6.19), другою – свiтова рекордсменка з юнiорського п’ятиборства броварчанка Алiна Шух (5.99). Обидвi спортсменки на цих змаганнях «пристрiлювалися» до виступу у своїх прiоритетних дисциплiн. Додамо, що Алiна, окрiм довжини, на «Рiздвяних стартах» змагалася ще у декiлькох видах – 60 м з/б (9,01 в забiгу, 9,07 у фiналi – 8 мiсце), 60 м (8,26 у забiгу) та потрiйному стрибку (12.70 – 4 мiсце)

На 60-метрiвцi доволi несподiвано перемогу здобув Олександр Соколов з Миколаївської областi, який у фiналi на 5 сотих випередив досвiдченого Сергiя Смелика – 6,77 проти 6,82. У жiнок поза конкуренцiєю тут була киянка Христина Стуй – 7,38. Другою тут стала Анна Плотiцина – 7,51. На дистанцiї 400 м днiпрянка Анна Рижикова виграла заочну суперечку (адже стартували дiвчата у рiзних забiгах) у киянки Тетяни Мельник – 54,34 проти 54,82.