У Київраді пропонують накласти мораторій на відчуження земель, де розташовані дитячі інтернати

У Київраді пропонують накласти мораторій на відчуження земель, де розташовані дитячі інтернати

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КИЇВРАДУ.

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань власності депутати погодили проект рішення, який передбачає встановлення заборони на відчуження майна та земель територіальної громади міста Києва, на яких розташовані дитячі інтернатні заклади.

Минулого року депутати Київради затвердили план реформування, перепрофілювання та трансформації дитячих інтернатних закладів. Документ передбачає перегляд інституційного догляду та виховання дітей-сиріт в сім’ях та будинках сімейного типу. Загалом, з 26 інтернатних закладів, які знаходяться на території міста Києва, на першому етапі виконання пілотного проекту потрапляють 7 інтернатів, які будуть реформовані за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку.

“Сьогодні тенденція закриття інтернатних закладів, на жаль, прослідковується у низці областей України. Наприклад, у Сумській та Вінницькій області закриті кілька інтернатів. Всі 26 таких установ у Києві знаходяться в територіально зручних місцях, переважно у центрі міста. Депутатський корпус нашого скликання точно не відчужить ні майно, ні землю інтернатів. Але ми не знаємо, що буде у наступному, тому пропоную накласти мораторій на відчуження земель, де розташовані дитячі інтернати”, – зазначила ініціатор відповідного проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Розглянувши зазначене питання, комісія з питань власності доручила Департаменту комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА), провести інвентаризацію майна, яке знаходиться на балансі 26 інтернатних установ Києва.

Проект рішення також має розглянути постійна комісія Київради з питань освіти, науки, молоді та спорту, після чого документ винесуть на пленарне засідання Київради.