У Київраді визначили долю музею на Поштовій площі

29 листопада у Київраді зареєстрували проект рішення, яким пропонується створити музей археології та історії Києва замість підземного торгового центру на Поштовій площі.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.samopomich.ua.

Автором документу «Про забезпечення збереження пам’ятки археології місцевого значення та розміщення музею на ділянці прибережного міського кварталу Середнього Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» є голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський.

Проект рішення, зокрема, передбачає припинення договору з інвестором будівництва підземного ТРЦ на Поштовій Площі ТОВ «Хенсфорд-Україна» та прийняття об’єкту незавершеного будівництва до комунальної власності громади Києва. Наступним кроком, передбаченим в документі, є передача об’єкту у постійне користування Музею історії міста Києва.

«Київ має стати інвестором цього проекту. Не якась юридична особа з таємничими  бенефіціарами, а наше місто, чия жива історія опинилася під загрозою. Увесь простір, що будується, ми пропонуємо присвятити музею історії Києва, в якому знайдеться місце і тому, що відкриють археологи, і тим двом сотням тисяч експонатів, які сьогодні розкидані за різними адресами, у сховищах і коробках», – зазначає голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Київраді Сергій Гусовський.

Крім цього, проект рішення передбачає укладання угоди між Музеєм історії міста Києва та Державним підприємством «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» про продовження виконання археологічних робіт. Також у документі йдеться про необхідність проведення відкритого міжнародного конкурсу на найкращий проект майбутнього музею археології та історії Києва.

Нагадаємо, починаючи з 2015 року в історичному центрі Києва, на Поштовій площі, під час підготовчих робіт до будівництва чергового торгово-розважального центру археологи знайшли унікальні артефакти ХІ-ХІІ століть. Серед цінних знахідок є частково збережені вулиця, провулки, садиби, припортові споруди, стародавній «узвіз» та інші артефакти.  Наразі доля знахідок та продовження археологічних робіт повністю залежить від волі інвестора будівництва підземного ТРЦ – ТОВ «Хенсфорд-Україна».

Кияни вже неодноразово демонстрували свою підтримку ідеї створення музею на Поштовій площі. Так, було зібрано понад 13000 підписів під петицією «Просимо врятувати безцінні історичні артефакти та археологічні розкопки на Поштовій площі». Також ідея створення музею показала високий результат в рамках голосування «Громадського бюджету» – ця ініціатива посіла друге місце з 809-ти пропозицій.