У Київському Будинку вчених відбулось відкриття нової експозиції виставки

22 січня, у Київському Будинку вчених НАН України, що розташований за адресою вул. Володимирська, 45, відбулось відкриття нової експозиції виставки: «Українська революція 1917-1921 рр. Київський вимір». Сьогоднішній захід був приурочений  річниці Акту Злуки УНР і ЗУНР і мав тему: «Соборність України – запорука єдності держави».
Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на Шевченківську РДА.
У зеленій залі Київського Будинку вчених НАН України зібралося чимало охочих познайомитись із оновленими експонатами виставки, які наочно показують історичні події 100-річної давнини. У фойє гостей зустрічав ансамбль українських музик, який подарував відвідувачам можливість насолодитись чудовими українськими мелодіями.
Зі вступним словом виступила директора музею історичного центру міста Києва Клименко Наталія Михайлівна. Вона, зокрема, зазначила, що саме у центральній частині міста, а це територія Шевченківського району столиці,  відбувались доленосні історичні події пов’язані із сьогоднішньою датою – підписання Акту Злуки УНР і ЗУНР. Це вулиці Володимирська, Богдана Хмельницького, Софійська площа, Хрещатик.
Керівник апарату Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Віталій Павлович Царан подякував організаторам виставки і підкреслив неоціненне значення проведення таких заходів.  Начальник управління праці та соціального захисту населення Шевченківської райдержадміністрації Віктор Іванович Давиденко зазначив про необхідність популяризації виставок історичних подій серед молоді і проведення екскурсій з метою виховання у підростаючого покоління патріотизму.
Науковий співробітник Інституту археографії та джерелознавства Гордійчук Дмитро Сергійович наголосив на тому, що нині, у наш час, відбувається віддзеркалення подій історичного минулого. Адже Україна є незалежною державою уже понад сто років, якщо вести відлік сучасної історії. Тобто, 24 серпня 1991 року проголосивши Акт Незалежності Україна, насправді,  відновила свою державність і незалежність.
На виставку завітали учні однієї зі столичних шкіл. Старшокласники переглянули чорно-білі кадри історичної хроніки тих доленосних подій для нашої держави. Також для молоді провели екскурсію і показали оновлену експозицію виставки: оригінали Універсалів Центральної Ради УНР, особисті речі керівників Центральної Ради, зброю і одяг вояків УНР та багато інших рідкісних експонатів.
Усіх охочих запрошуємо завіти у Київський Будинок вчених НАН України, що розташований за адресою вул. Володимирська, 45, на виставку оновленої експозиції та доторкнутися до історії творення і становлення нашої держави.