У розкопок на Поштовій площі у Києві буде свій сайт з веб-трансляцією

На місці проведення археологічних досліджень на Поштовій площі встановлять веб-камери, що дасть змогу всім охочим спостерігати за роботами в режимі онлайн на спеціально створеному сайті.

Про це повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на телеканал «Київ».

До встановлення обладнання можуть залучити інвестора, який і фінансує археологічні дослідження, кажуть у Київській міській державній адміністрації.

За словами заступника голови КМДА Олексія Резнікова, це «зніме напругу, виключить поширення різноманітних чуток та дасть змогу охочим самостійно відстежити, що ж відбувається на площі».

Буде організована безперервна трансляція на сайті, «щоб будь-хто: журналісти, громадськість, правоохоронні органи, представники державних інституцій мали можливість перевірити в будь-який момент – що відбувається, хто там працює, що він робить і, в тому числі, що роблять археологи», – повідомив Олексій Резніков.

Нагадаємо, під час розкопок археологи виявили садиби й могильники ХІ-XVI століть, а також унікальні артефакти часів хрещення киян Володимиром Великим.

Минулого року місцю, де були знайдені старожитності, присвоїли статус пам’ятки місцевого значення. Тут планують відкрити музей.

Археологи хочуть продовжити дослідження ще на 5 метрів углиб, але через ризик обвалу, до встановлення захисних споруд, розкопки призупинені.