У Шевченківському районі відбулися спільні навчання рятувальних служб Києва

У Шевченківському районі відбулися спільні навчання рятувальних служб Києва щодо реагування та взаємодії під час виконання завдань у складних умовах осінньо-зимового періоду. Проведення таких навчань – це важливий етап у підготовці рятувальних служб до оперативного реагування на надзвичайні ситуації. Саме у ході таких тренувань учасники мають змогу відпрацювати взаємодію, злагодженість та оперативність у роботі.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт КМДА.

За задумом, згідно з прогнозом Українського гідрометцентру, на ранок з 25 на 26 жовтня у Києві оголошено штормове попередження. Внаслідок випадання мокрого снігу та зниження температури виникла ожеледиця. На ускладненій ділянці дороги на вул. Лук’янівській застряг автобус. За допомогою тягача ГУ ДСНС України у м. Києві автобус відбуксували з покритої ожеледицею дороги на безпечну ділянку.

Також, за задумом, через погіршення погодних умов сталася автопригода – автомобіль на слизькій дорозі втратив керованість і збив електричну опору. Рятувальники КАРС «Київська служба порятунку» прибули на місце події, врятували постраждалого водія та передали працівникам швидкої медичної допомоги. Через ожеледицю влаштувався затор із 15 автомобілів, припинено рух транспорту. Щоб запобігти обмороженню водіїв, на дорозі розгорнули пункт обігріву.

Окрім того, під час навчань відпрацьовано порятунок потерпілих внаслідок вибуху в підвальному приміщенні житлового будинку. За задумом, у результаті різкого перепаду температури повітря стався виток побутового газу через пошкодження труби та його скупчення у підвалі житлового будинку. Через коротке замкнення у електропроводці у підвальному приміщенні стався вибух. Рятувальники «Київської служби порятунку» врятували потерпілих із пошкодженого вибухом будинку та передали працівникам швидкої медичної допомоги.

«Усі учасники навчання діяли злагоджено, кожен виконував покладені на нього обов’язки оперативно, чітко і на високому рівні. Це ще раз демонструє важливість проведення таких спільних навчань, адже лише під час відпрацювання ситуацій, максимально наближених до реальних, можна визначити ступінь готовності служб до реагування на надзвичайні ситуації», – прокоментував перший заступник командира КАРС «Київська служба порятунку» Володимир Александров.