У столиці ліквідовано мінімізації митних платежів

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві припинили діяльність центру мінімізації митних платежів та вилучили готівки на суму більше 1,6 млн. грн.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на ДФС.

В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч.3 ст.212, ч.5 ст.27,  ч.2 ст.205 КК України, встановлено низку осіб, які, використовуючи підконтрольні підприємства (у т.ч. нерезиденти) та схему зустрічних потоків надавали підприємствам реального сектору економіки м. Києва та інших регіонів України послуги з приховування (неповернення) валютної виручки при експорті товарів, мінімізації сплати митних платежів при імпорті товарів по занижених цінах та легалізації ТМЦ, ввезених контрабандним шляхом.

Експорт та митне оформлення товарів здійснювалися в адресу підконтрольних компаній – нерезидентів за підробленими документами (експортними контрактами, інвойсами та ін..), до яких були внесені неправдиві відомості щодо кількісного та якісного складу експортованих ТМЦ (кислот жирних соапстоків світлих олій та модифікованих жирів). У подальшому за межами України в документах здійснювалась підміна товарних позицій на гідрофуз та соняшникову олію, які «експортувались» за ринковими цінами до Німеччини в адресу підконтрольних підприємств-нерезидентів, а отримана частина валютної виручки (різниця) «осідала» на рахунках цих компаній.

Для подальшого переведення на територію України валютної виручки здійснювалось ввезення за підробленими документами від імені інших підконтрольних підприємств-нерезидентів ТМЦ (залишків після обробки жирових речовин рослинного походження для виробничих потреб, пальмової олії та фруктів), митне оформлення яких здійснювалось за заниженою вартістю.

Імпортовану продукцію компанії – замовники реалізовували кінцевим споживачам за допомогою Інтернет-магазинів та на ринках України за готівкові кошти, а документально товари передавались на підконтрольні підприємства з ознаками «транзитності».

Таким чином протягом 2015-2018 рр. було експортовано товарів на 35 млн. грн., а імпортовано – на 40 млн. грн.

За результатами 17 обшуків, проведених на території м. Києва, Київської та Черкаської областей у автомобілях, офісних та житлових приміщеннях, які використовувались учасниками ЦММП вилучено 44 тис. 588 дол. США, 3 тис. 670 Євро та 296 206 грн. (всього на загальну суму більше 1,6 млн. грн.), печатки підприємств, підприємців та компаній-нерезидентів, бухгалтерські документи та чорнові записи, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації.

Слідчі дії тривають.