У столиці назріває екологічна катастрофа

«Кожне підприємство, яке працює в Києві повинно мати Паспорти водного господарства та Умови на скид. Ці документи сприяють запобіганню порушень у роботі мереж і споруд каналізації, підвищенню рівня безпеки їх експлуатації та забезпеченню охорони навколишнього природного середовища від забруднення, а недотримання норм скиду стічних вод в каналізаційну мережу може призвести до екологічної катастрофи в Києві», – зазначає голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КИЇВОДОКАНАЛ.

30 листопада по вулиці Московській 32/2 відбувся плановий відбір стічних вод з каналізаційного колодязя одного з підприємств міста.

На заході були присутні начальник відділу екології, дозвільної документації та розрахунків Галина Більська, начальник Головного Управління Держпродспоживслужби м. Києва Олег Рубан, представник підприємства – інженер з обслуговування обладнання та споруд водопровідно-каналізаційного господарства та представники засобів масової інформації.

«Результати аналізу проби будуть відомі протягом доби. Після чого буде зроблено висновок, чи відповідають стічні води цього підприємства Умовам на скид, виданих Департаментом екологічного нагляду Київводоканалу. Якщо не відповідають, то будуть зроблені нарахування, які треба сплатити протягом десяти днів» – розповіла Галина Більська.

Нині значно спрощено прийом та видача Паспортів водного господарства та Умов на скид стічних вод в систему каналізації проводиться не лише на Лівому, а й на Правому березі Києва — в центрі обслуговування споживачів №1, за адресою вул. Лейпцизька, 1а. Згідно Правил прийому Умов на скид документи будуть готові протягом 30 діб.

Перелік документів, необхідних споживачам для оформлення та подовження дії Умов на скид стічних вод є на офіційному сайті Київводоканалу за посиланням https://vodokanal.kiev.ua/ua/page-perelik-neobkhidnikh-dokymentiv

Додатково: З метою контролю складу і властивостей стічних вод підприємств, Київводоканал здійснює раз на два-три місяці плановий відбір контрольних проб. Якщо за результатами хімічного аналізу в пробах перевищено вміст забруднюючих речовин понад допустимі, то це є підставою для нарахування плати підприємствам за скид понаднормативних забруднень.

Під час виконання планового відбору проб стічних вод працівник водоканалу відбирає рідину у достатньому об’ємі, який за призначенням ділиться на три зразки: контрольну для водоканалу, паралельну для підприємства та арбітражну.

Відбір контрольних проб здійснюється в присутності уповноваженого представника підприємства та фіксується у спеціальному акті відбору проб.

Завдяки наявності паралельної проби підприємство має право оскаржити висновки хімічного аналізу лабораторії Київводоканалу. Для цього потрібно лише звернутися до акредитованої лабораторії та надати зразок для проведення хімічного аналізу.

Арбітражна проба опломбовується водоканалом та скріплюється підписами представників водоканалу та підприємства і зберігається в холодильній шафі лабораторії Київводоканалу. У випадку незгоди підприємства з рішенням лабораторії водоканалу, арбітражна проба розпломбовується та в арбітражній лабораторії в присутності представників обох сторін виконується її аналіз.

Контроль за якістю стічних вод підприємств має за мету збереження каналізаційної мережі від руйнування, які спричиняють недопустимі забруднення у вигляді фосфатів, азоту амонійного, жирів, а також знизити проблеми, які можуть бути при очистці стічних вод на Бортницькій станції аерації. Адже за статистичними даними за 11 місяців цього року у столиці аварійні бригади «Київводоканалу» ліквідували близько 86 аварій на каналізаційних мережах.