У Верховній Раді України відкривається виставка майстрів петриківського розпису Галини Назаренко та Ірини Кібець

Експозиція петриківського розпису майстрів Галини Назаренко та Ірини Кібець знайомить почесних міжнародних гостей та учасників 50 Генеральної Асамблеї Парламентської Асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) з традиційним видом українського мистецтва, що став надбанням світової культури.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт ВРУ.

Петриківський розпис внесений до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, адже традиції цього прадавнього мистецтва передаються від покоління до покоління. Виник він в Україні задовго до появи християнства і відігравав роль оберега. Орнаментальні розписи на стінах і папері були характерні для багатьох селищ Дніпровщини, проте найбільшого поширення та розвитку вони набули у Петриківці, яка і стала основним осередком петриківського розпису і дала йому назву.

29 листопада 2017 року о 10.00 відбудеться відкриття виставки в кулуарах ІІ-го поверху будинку Верховної Ради України (вул. Грушевського, 5).

На відкритті експозиції для гостей асамблеї малюватиме майстриня Юлія Артемова. Вона ознайомить присутніх з технікою розпису та продемонструє написання основних елементів візерунку. Куратор виставки Ніна Бурневіч.

Вхід за картками акредитації.