В Фастові можливо створять геріатричне відділення

Про це на понеділковій апаратній нараді повідомив начальник управління соціального захисту населення Олександр Кабанець. Він розповів, що протягом певного часу в управлінні опрацьовувалося питання створення такого відділення.
На даний час в нашому місті працює Фастівський міський територіальний центр, який надає людям похилого віку, які перебувають у складних життєвих обставинах чи потребують сторонньої допомоги, послуги соціального обслуговування. Усі інші послуги люди старшого віку отримують в медичних закладах.

Олександр Олександрович також повідомив, що для облаштування відділення планується використати недіюче зараз приміщення за адресою вул..А.Шептицького, 12, яке перебуває на балансі Глеваської психоневрологічної лікарні та є власністю Київської облради. Причому власники будівлі висловили підтримку такій ініціативі та повідомили, що готові передати цей об’єкт у володіння міста. На території зазначеного об’єкту нерухомості планується створення геріатричного відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких осіб похилого віку орієнтовно на 30 ліжкомісць.

Персонал такого відділення буде формуватися за 4 напрямками: адміністративно-господарський персонал, медичний персонал, персонал із соціальної роботи та персонал кухні.
За попередніми розрахунками, відділення буде нараховувати штат у кількості 24 осіб. В системі такого відділення треба передбачити окремо ізольовану кімнату для тимчасового утримання хворих на вірусні інфекції, пункт прокату технічних засобів реабілітації, камери схову особистих речей підопічних, окремо ізольовану кімнату для тимчасового утримання померлих осіб, пральню, харчоблок та ін. господарські будівлі.

Розглядається і питання фінансування даного відділення. Для утримання геріатричного центру можна використовувати бюджетні кошти, кошти, отримані за рахунок платних послуг, наданих людям похилого віку, благодійні та спонсорські внески, або ж кошти, отримані за рахунок пенсійного забезпечення осіб (частково).

Фастівська міська рада