Віталій Кличко: «Децентралізація має втілюватися в реальних повноваженнях місцевих влад, які формуватимуть бюджет із усіх надходжень, а не з того, що їм залишать»

Децентралізація має втілюватися в реальних повноваженнях місцевих влад, які формуватимуть бюджет із усіх надходжень, а не з того, що їм залишать, розподілятимуть пільги та субсидії, а не випрошуватимуть їх. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ посилаючись на сайт КМДА.

«У Києва забирають найбільше податків, і в плануванні видатків Держбюджету не балують. І заборговані субвенції не повертають. При цьому ми багато чуємо про децентралізацію, яка сьогодні реально потрібна, коли влада на місцях формуватиме бюджет із усіх надходжень, а не з того, що їй залишать, розподілятиме пільги і субсидії, а не випрошуватиме їх», – зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що інколи лунають думки, мовляв, у Києва грошей повно, нащо їм іще?

«Але ж на столицю найбільше навантаження – на інфраструктуру, на соціальну сферу», – підкреслив Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що у столиці треба розв’язувати старі проблеми, які не вирішували десятиліттями, і які не дають місту розвиватися.

«Всі чули про міст, який втомився? Та там уже не втома, а перевтома! Тільки реконструкція Шулявського мосту коштуватиме 1,5 мільярди гривень! А таких мостів у Києві 75 – у передаварійному стані. І нам їх потрібно ремонтувати. Нам потрібно перекладати міські комунікації, за які ніхто не брався 30-40 років. А в столиці – 20 тисяч кілометрів труб комунікацій! Уявляєте, скільки коштів потрібно на це?», – наголосив мер Києва.