Всеукраїнський радіодиктант: відгуки і емоції киян

Сьогодні, 9 листопада, відбувся традиційний Радіодиктант національної єдності, що вже перетворився на міжнародний флешмоб і щороку охоплює все більшу кількість учасників.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт ВечірнійКиїв.

Диктант сьогодні писали в різних куточках України школярі, пенсіонери, студенти, депутати, журналісти… Однією з локацій диктанту стала Колонна зала столичної мерії.

Цього року диктант отримав назву «Наші пісні». Автор тексту, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко одразу потішив всіх новиною, що цього разу диктуватиме так повільно, як ніколи раніше. До того ж, він жартівливо зазначив аби учасники звертали увагу на розділові знаки та ставили їх в міру, адже «українці, напевно, як і емоційні італійці, дуже люблять завалювати текст комами».

Після завершальної перевірки тесту прозвучали бурхливі оплески, а учасники диктанту почали ділитися емоціями.

– Для мене це був надзвичайно хвилюючий захід, ще й на пару з депутатами пописав, – жартує киянин Олексій, – Сьогодні я згадав шкільні парти, студентські роки. Мені було дуже приємно писати під диктовку такого мелодичного голосу. І диктували дуже круто, ще й повільно! А якщо будуть якісь помилки, це буде для мене стимулом виправлятись та досягти кращих результатів.

Враження від написання були різноманітні:

– Я ні хвилинки не сумнівався у собі, але інколи трохи зашвидко диктували. Тема диктанту була десь середньої складності. Коли я у минулому році слухав диктант по радіо було легше, я був більш зосереджений, – розповідає дідусь Іван, що також приєднався у колонній залі КМДА.

Тепер у мешканців столиці є два дні аби надіслати свої диктанти на перевірку. Дату відправлення визначатимуть за штемпелем на конверті. Адреса «Українського радіо»: Київ-1, вул. Хрещатик, 26. Індекс – 01001.