Вшанування 85-х роковин Голодомору у НаУКМА

27 листопада, 16:30, Американська бібліотека ім. В. Китастого.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт НаУКМА.

За даними Українського кризового медіа центру, у 1932-33 роках в Україні щогодини помирало 1 440 людей, щодня – 34 560 людей, було знищено 4,5 мільйонів українців.

До відзначення 85-х роковин Голодомору у Могилянці пройде показ документального фільму про Джеймса Мейса,американського історика, дослідника українського Голодомору, журналіста.

Режисер-документаліст Ірина Шатохіна та ведучий і історик Юрій Шаповал відобразили власне бачення цієї непересічної особистості та люб’язно погодилися представити фільм у стінах Києво-Могилянської академії.

Джеймс Мейс походить з США, однак останні роки мешкав у Києві та викладав студентам Національного університету «Києво-Могилянська академія». Був автором звіту комісії Конгресу США з вивчення Голодомору 1932-1933 років. Саме він започаткував традицію вшановувати жертв Голодомору акцією «Запали свічку» в останню суботу листопада.

Частина фільму була відзнята на території Академії; у бібліотеці НаУКМА зберігається колекція книжок, науковий архів, а також обладнано меморіальний кабінет Джеймса Мейса.

На перегляді будуть присутні Ірина Шатохіна, авторка документальних стрічок, та Юрій Шаповал, історик, ведучий історичних передач. Спільно вони написали сценарій документального фільму «Джеймс Мейс. Траекторія долі», тож після показу присутні зможуть поспілкуватися з авторами фільму.

Щиро запрошуємо у понеділок усіх, хто цікавиться історією та дослідниками Голодомору, до Американської бібліотеки ім. В. Китастого.

Вхід вільний.

Просимо зареєструватися для перегляду фільму.

Адреса:

вул.Волоська, 8/5, 4 корп., 1-й поверх.