Визначено позицію щодо правомірності проведення податкових перевірок

22 лютого 2018 року, Уряд України визначився в питаннях дії мораторію на проведення державними органами перевірок. До переліку держорганів, на сферу діяльності яких не поширюється заборона на проведення заходів державного нагляду чи контролю, увійшла Державна фіскальна служба та її територіальні органи – зауважила начальник Головного управління ДФС у м. Києві Людмила Демченко. Постановою від 18.12.2017 №1104 Кабінет Міністрів України затвердив перелік всіх органів контролю, ця Постанова вже опублікована на сайті Урядового порталу».

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на kyiv.sfs.gov.ua.

Людмила Демченко нагадала, що Головним управлінням ДФС у м. Києві раніше вже повідомлялось, що діяльність з проведення документальних перевірок податкового, валютного та іншого законодавства, контролю за дотриманням якого покладено на контролюючі органи регламентується відповідно до глави 8 розділу ІІ Податкового кодексу України. Пунктом 5.2 Кодексу визначено співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами та встановлено, що у разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового Кодексу.

«Незважаючи на різне трактування дії Мораторію певними представниками бізнесу, Головне управління ДФС у м. Києві продовжувало діяти у законний спосіб – проводити камеральні, документальні та фактичні перевірки виключно у межах своїх повноважень, у випадках та у порядку, встановлених статтями 76, 77, 78, 79, 80 Податкового кодексу України», – наголосила керівник столичної ДФС.