Як започаткувати бізнес: поради від Акселя Хессе

Лекція засновника відомої ІТ-компанії «VYDA», мотиваційного спікера та бізнес-тренера Акселя Хессе (Німеччина) на тему «Майбутнє починається зараз! Практичні поради, як досягти успіху» відбулася в КПІ імені Ігоря Сікорського 28 листопада.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на сайт КПІ.

У Великій фізичній аудиторії історичного першого корпусу університету зібралися студенти різних факультетів університету, яких об’єднала цікавість до досвіду успішного бізнесу в галузі, що розвивається нині найдинамічніше.

Лекцію свою Аксель Хессе розпочав із запитання, хто зі слухачів хотів би створити власний бізнес, і хто має мрію. І, побачивши підняті вгору руки, показав аудиторії доволі пошарпаного великого записника, з яким не розлучається вже багато років. У ньому він з 15-річного віку записує свої прагнення та бажання й час від часу звіряє з цими записами власні дії та плани. За його словами, така проста річ допомагає структурувати свої прагнення і плани їх виконання. «Це допомогло мені, і це допоможе вам!», – наголосив він.

Власне, й інші рекомендації від Акселя Хессе, були на перший погляд доволі простими, але після відвертих розповідей про прорахунки і помилки, які він робив через неврахування цих простих речей, починали видаватися не такими вже й тривіальними. Отак він розповів про травматичний досвід втрати успішної компанії, якої він позбувся через довірливість: один із інвесторів вчинив злочин, сфальшувавши банківські папери і, врешті-решт, переписавши бізнес на себе. Тож, зауважив він, починаючи нову справу, слід пересвідчитися, чи мають люди, з якими ви працюєте, такі ж само інтереси і прагнення, що й ви.

Нині він вже шість років веде бізнес в Україні, причому компанія «VYDA» – це не перший проект, який він створив на теренах нашої Батьківщини. Попередні починання успіху не мали через недооцінку засновниками необхідності досліджень реальних потреб користувачів у пропонованих інформаційних продуктах, або просто невчасними. «Якщо ви вважаєте, що ваша ідея може змінити світ, перед її впровадженням проведіть дослідження, чи потрібна вона людям», – так він завершив цей блок свого виступу.

Розповідав він і про інші речі, які обов’язково варто враховувати при організації своєї роботи. Серед них, зокрема, про необхідність використовувати потужні можливості нетворкингу, тобто вибудовування корисних для бізнесу і життя професійних стосунків за допомогою соціальних мереж. Такий інструмент спілкування з’явився порівняно недавно, але сьогодні, на думку п. Хессе, без застосування його можливостей годі й мріяти про ефективний бізнес, особливо в сфері комунікацій.

Взагалі, червоною ниткою крізь весь його виступ проходила думка про те, що створюючи будь-який бізнес, слід опиратися на ділові контакти і команду однодумців, яким можна довіряти. Глобальною валютою, з точки зору Акселя Хессе, є нині не гроші, а увага і стосунки з людьми. Водночас, допомоги від держави очікувати немає сенсу – слід спиратися на власні сили і можливості.

За традицією таких лекцій, завершився виступ Акселя Хессе відповідями на запитання слухачів. Їх було багато. Відповідаючи на одне з них, відомий бізнесмен зауважив, що розпочинаючи власну справу, варто думати не лише про те, як вона спрацює у вашій країні, але й про те, чи буде вона цікавою світу. Себто, слід розширювати свої горизонти і мислити глобальними категоріями.

А на запитання, чому для життя і бізнесу він обрав саме Київ і Україну, Аксель Хессе відповів, що він переконаний, що за кілька років Київ має всі шанси стати одним із головних світових технологічних хабів. Що всі можливості для цього українська столиця має, і що це лише питання часу і зусиль людей.

Наостанок він повідомив, що планує прочитати ще одну лекцію для київських політехніків. Відбудеться вона 14 грудня і буде присвячена технологічним питанням створення і розвитку бізнесу.