Юні астрономи побували на лекції третього космічного туриста Грега Олсена

Що відчуває людина, яка здійснила мрію мільйонів та полетіла у космос? Як це — мандрувати Всесвітом?Скільки грошей може заплатити бізнесмен за космічну місію? Що є секретом успіху засновника кількох прибуткових компаній? Чи можливо вдало поєднати роль вченого, підприємця та космічного мандрівника? Як народжуються інновації, ідеї для майбутніх патентів, книг та статей? Чи можевік чи стан здоров’я стати на заваді великій мрії? Учні Київської МАН скористалися унікальною можливістю одержати відповіді на ці запитання.

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КИЇВСЬКУ МАЛУ АКАДЕМІЮ НАУК.

21 листопада вихованці секції астрономії Київської МАН, учні гімназії «Академія», прослухали захопливий виступ Грега Олсена (Gregory Olsen) на тему «Зоряний шлях від підприємця до космічного мандрівника». Україна стала 11-ю країною, у який він виступив. Захід відбувся у рамках Міжнародного Форуму «INNOVATION MARKET» у Міжнародному виставковому центрі.

Натхненна розповідь харизматичного американського вченого, винахідника, підприємця, бізнесмена, ангела-інвестора, мультимільйонера, третього космічного самофінансованого туриста у світі, який у віці 60 років здійснив короткостроковий орбітальний політ тривалістю 9 днів 21 година 14 хвилин 07 секунд, справила на юних науковців незабутнє враження. Майбутні астрономи дізналися цікаві факти про найвеличніший досвід у його житті, важку, але незабутню подорож, побачили вражаючі документальні відео та фото з космічної місії та щоденного життя космонавтів на орбіті.

72-річний Грегорі Олсен має грунтовну фізичну та електротехнічну освіту, ступінь доктора наук з матеріалознавства. Він – засновник компаній EPITAXX, Inc. та Sensors Unlimited Inc.,основним клієнтом якої є є NASA; президент інвестиційної компанії GHO Ventures LLC.; співавтор кількох книг, автор більше 100 статей; власник 12 американських патентів.

Пан Олсен заплатив близько 20 мільйонів доларів США за поїздку. У 2004 році вчений пройшов п’ятимісячну програму у навчально-тренувальному центрі космонавтів. Навіть медична дискваліфікація незмогла завадити йому у здійсненні мрії.

1 жовтня 2005 р.Олсен полетів у космічнумісію на борту корабля«Союз ТМА-7», разом з екіпажем 12-ої експедиції.  3 жовтня 2005 року «Союз ТМА-7»  був приєднаний до Міжнародної космічної станції (МКС). Олсен повернувся на Землю 11 жовтня 2005 року разом з екіпажем 11-ої експедиції на МКС (Сергій Крикальов, Джон Філліпс) на кораблі «Союз ТМА-6». Він допоміг екіпажу проводити різні експерименти з життя на МКС, включаючи вивчення впливу мікрогравітації на поверхні клітин та міжклітинних взаємодій, дослідження радіаційного впливу на органи людини. Вчений також здійснив кілька самостійно розроблених експериментів з дистанційного зондування, астрономії, випробування обладнання для своєї фірми, SensorsUnlimited, в космосі.

«Причина, з якої я полетів у космос, проста – за освітою я фізик, займаюся оптикою і електронікою, крім того, маю для цього необхідні кошти», − сказав після польоту бізнесмен. Перебуваючи на борту Міжнародної космічної станції, на прес-конференції з орбіти, він заявив, що збулася його давня мрія і що одержаний досвід «не піддається опису». За  словамипана Олсена, найкращиметапоммісіїбуло перебування на борту станції, звідкивінспостерігавЗемлю з висоти 370 кілометрів.

Грег Олсензакликав слухачів не здаватися, якщо вони хочутьчогосьдосягти,і бути вірними мрії.

Юні дослідники поставили оратору кілька цікавих запитань та продемонстрували високий рівень володіння англійською.

Впевнені, що героїчний приклад американського гостя надихне наших майбутніх астрономів на власні досягнення і, можливо, хтось з них теж одного разу побачить Землю з космічного корабля.