Юрій Крікунов: “Активна громадськість допомагатиме у реформуванні дитячих будинків-інтернатів”

В Україні стартує масштабна благодійна програма «Подушка добра». Ідея – допомогти дітям-сиротам, батькам, що опікуються будинками сімейного типу, а також родинам, які мають дітей з інвалідністю. У рамках визначеної концепції планується створення сучасних соціально-реабілітаційних центрів зі своєю інфраструктурою та технологічними інноваціями. У закладах надаватиметься паліативна допомога дітям та молоді з важкими захворюваннями, проходитиме навчання дітей, що залишилися без батьків, буде розроблена навчальна база для батьків та опікунів дітей з інвалідністю. Перший такий центр хочуть відкрити на базі Запорізького обласного спеціалізованого будинку дитини «Сонечко».

Повідомляє сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на facebook.

Що важливо – ідея благодійної програми «Подушка добра» виникла саме у активної громадськості, яка підтримує людей з інвалідністю. Долучаються до процесу і ГО та благодійні фонди.

«Дуже важливо, що громадськість активно долучається до процесу реформування дитячих інтернатних закладів. Я нагадаю, в державі розроблено Регіональний план деінституалізації таких установ. Це спільний проект України та Світового Банку. І столиця – пілотне місто, де цей план має бути реалізовано. Наразі проблема Києва полягає в тому, що серед 31будинку-інтернату, 28 – для дітей з інвалідністю. Основна наша мета – якнайбільш ефективно соціалізувати кожну людину. Хочу наголосити на тому, що жоден з інтернатних закладів не буде трансформовано, поки доля кожної дитини не буде вирішена індивідуально, з урахуванням родинних особливостей. Жоден клаптик землі та жодна споруда не будуть використані не за призначенням – тільки на благо дітей і виключно в межах Регіонального плану реформування даного закладу. Радий, що сьогодні ми заручилися підтримкою активної громадськості в тому числі», – зазначив член постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я соціального захисту, депутат фракції «Солідарність» Юрій Крикунов Юрий Крикуновв).

У рамках «Подушки добра» також планується низка заходів в різних регіонах України, яка допоможе створити нову традицію та згуртувати громади заради великої мети – підтримки людей з інвалідністю та їхніх сімей.