За два роки у столичних школах та дитсадках модернізували теплопункти

На сьогодні усі школи та дитячі садки Києва оснащені індивідуальними тепловими пунктами із системою погодного регулювання. За останні два роки обладнання модернізоване у 404 дитсадках та школах, що в результаті дозволило досягти економії на енергоносіях в обсязі 25-30%. Про це під час інспекції роботи енергоефективного обладнання в дитячому садку № 402 (вул. Васильківська, 39, Голосіївський район м. Києва) заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Передає сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

«За останні роки ми досягли значних результатів у питанні підвищення енергоефективних показників шкіл та дитсадків. У столиці здійснена комплексна термомодернізація 20-ти закладів, на 5-ти закладах роботи ведуться. Економія за рахунок комплексної термосанації до 50-60%. Виконана модернізація обладнання індивідуальних теплових пунктів у 404-х закладах. У київських школах та дитсадках запроваджена унікальна для України система дистанційного контролю енергоспоживання. Сьогодні така система працює у близько 400 закладах бюджетної сфери», – сказав Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що лише цього року термомодернізовані заклади з відповідними системами моніторингу зекономили на енергоносіях майже 30 млн грн.

«Однак економічний потенціал, як організаційних, так і технічних заходів, значно більший, і ми продовжуємо рухатися у напрямі підвищення енергоефективності будівель. Зокрема, сьогодні Київ – лідер серед міст України за рівнем впровадження енергосервісних контрактів (ЕСКО-контрактів) у закладах бюджетної сфери», – додав заступник голови КМДА.

Він також нагадав, що у Києві запроваджена низка програм з енергозбереження в житловому секторі.

«Наприклад, програма співфінансування ремонтів та заходів з енергозбереження в багатоквартирних будинках «70/30» вже дала змогу киянам зекономити десятки мільйонів гривень на комунальних послугах та підвищити комфорт свого житла. Вперше в Україні ми уклали енергосервісний контракт (ЕСКО-контракт) у житловому будинку. Мешканці ЖБК «Політехнік», на вулиці Салютній, 27, підписали п’ятирічну енергосервісну угоду. Всі енергоефективні заходи виконуються енергосервісною компанією», – підкреслив заступник голови КМДА.

Нагадаємо, сьогодні мер Києва підписав Меморандум про партнерство між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Київською міськдержадміністрацією щодо запровадження систем енергоменеджменту в бюджетній сфері для підвищення енергоефективності будівель бюджетних установ.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району