За два роки у столичних школах та дитсадках модернізували теплопункти

На сьогодні усі школи та дитячі садки Києва оснащені індивідуальними тепловими пунктами із системою погодного регулювання. За останні два роки обладнання модернізоване у 404 дитсадках та школах, що в результаті дозволило досягти економії на енергоносіях в обсязі 25-30%. Про це під час інспекції роботи енергоефективного обладнання в дитячому садку № 402 (вул. Васильківська, 39, Голосіївський район м. Києва) заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Передає сайт КИЇВСЬКЕ ЖИТТЯ з посиланням на КМДА.

«За останні роки ми досягли значних результатів у питанні підвищення енергоефективних показників шкіл та дитсадків. У столиці здійснена комплексна термомодернізація 20-ти закладів, на 5-ти закладах роботи ведуться. Економія за рахунок комплексної термосанації до 50-60%. Виконана модернізація обладнання індивідуальних теплових пунктів у 404-х закладах. У київських школах та дитсадках запроваджена унікальна для України система дистанційного контролю енергоспоживання. Сьогодні така система працює у близько 400 закладах бюджетної сфери», – сказав Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що лише цього року термомодернізовані заклади з відповідними системами моніторингу зекономили на енергоносіях майже 30 млн грн.

«Однак економічний потенціал, як організаційних, так і технічних заходів, значно більший, і ми продовжуємо рухатися у напрямі підвищення енергоефективності будівель. Зокрема, сьогодні Київ – лідер серед міст України за рівнем впровадження енергосервісних контрактів (ЕСКО-контрактів) у закладах бюджетної сфери», – додав заступник голови КМДА.

Він також нагадав, що у Києві запроваджена низка програм з енергозбереження в житловому секторі.

«Наприклад, програма співфінансування ремонтів та заходів з енергозбереження в багатоквартирних будинках «70/30» вже дала змогу киянам зекономити десятки мільйонів гривень на комунальних послугах та підвищити комфорт свого житла. Вперше в Україні ми уклали енергосервісний контракт (ЕСКО-контракт) у житловому будинку. Мешканці ЖБК «Політехнік», на вулиці Салютній, 27, підписали п’ятирічну енергосервісну угоду. Всі енергоефективні заходи виконуються енергосервісною компанією», – підкреслив заступник голови КМДА.

Нагадаємо, сьогодні мер Києва підписав Меморандум про партнерство між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Київською міськдержадміністрацією щодо запровадження систем енергоменеджменту в бюджетній сфері для підвищення енергоефективності будівель бюджетних установ.